تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی


نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط است. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، به دفعات نیاز به شستشو دارد. در این مقاله به شما می آموزیم تا چگونه به این مهم بپردازید.

1 - سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. بهتر است درصورت استفاده از مواد سفید کننده آن را رقیق کرده و بر روی سینک ریخته تا براق شود، هیچ گاه از جرم گیر و تمیز کننده های اسیدی برای تمیز کردن سینک استیل و یا شیر آلات استیل استفاده نکنید زیرا رنگ استیل را کدر و سیاه می کند.
جوش شیرین برای تمیز کردن سینک های استیل عالی عمل می کند. این ماده را به عنوان پودر تمیز کننده به کار گیرید.

2 - برای تمیز کردن سینک های چینی تمیز کننده اسیدی کاسه توالت تیرک پیشنهاد می شود.این تمیز کننده به راحتی تمامی لکه ها و رسوبات آب را از روی سینک پاک می کند. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.

3 - برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید.
از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید.

4 - نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.

5 - از الحاقات سینک و دستشویی شیرهای آب هستند که برای از بین بردن رسوب آب روی آنها می توانید از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه استفاده کنید.
اگر رسوبات خیلی زیادند نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد. برای برق انداختن شیرآلات می توانید از تمیز کننده شیرآلات تیرک استفاده کنید. هیچ گاه از مواد اسیدی و جرم گیرها برای تمیز کردن شیر آلات استفاده نکنید.

 

تاریخ ایجاد: 24 اردیبهشت 1396
تعداد بازدید: 10720
printrating
نام
ایمیل
نظر