تمیز کردن شیشه و آینه های کثیف و جرم گرفته

 تمیز نگه داشتن شیشه ها و آینه ها به نظر کار سختی می رسد، ولی اگر از موارد یادشده در این مقاله پیروی کنید، درخشش آنها باعث حیرت شما خواهد شد.


 برای تمیز کردن شیشه و آینه نخست روزنامه‌های قدیمی را برای تمیز کردن شیشه‌ها نگاه دارید. تجربه نشان داده است که برای تمیز کردن شیشه‌ها، روزنامه مرطوب شده ضمن ارزان‌تر بودن، شیشه‌ها را در مقایسه با دستمال‌های پارچه‌ای بهتر تمیز می‌کند.

مهم نیست وقت‌تان زیاد است یا کم؛ مهم کیفیتی است که یک شیشه‌شوی خوب باید داشته باشد تا بتواند سطوح شیشه‌ای را کاملا برق بیندازد. برای مراقبت روزانه از برق آینه‌تان می‌توانید هر روز آن را با «شیشه‌شوی تیرک » پاک کنید که دارای کیفیت و قدرت پاک کنندگی  بالایی می باشد و هیچ اثری روی آینه به جا نمی‌گذارد.
مخصوصا اگر به جای روزنامه از دستمال میکروفایبر استفاده کنید که رطوبت را به خوبی جذب کرده و هیچ پرزی روی سطح آینه و شیشه به جا نمی‌گذارد.


اگر شما هم در منزل تان دارای دوش های شیشه ای هستید، مطمئنا تمیز کردن آن ها برایتان معضل بزرگی است. هر بار که یکی از اعضای خانه دوش می گیرد، شیشه ها پر از لکه های آب می شود و اگر زود به زود آن ها را تمیز نکنید، سر و کله ی جرم ها و قارچ ها هم پیدا می شود. گاهی این مسئله آن چنان شما را می آزارد که آرزو می کنید ای کاش در بازسازی دکوراسیون تان، به جای شیشه از پرده ی حمام استفاده کرده بودید؛ هرچند که شیشه شیک تر و لوکس تر به نظر می رسد.
اما باور دارم همیشه برای هر کاری، راهی هست که دردسرش کمتر است. به همین دلیل در این مقاله برای تمیزکاری شیشه های حمام تان راه های ساده ای در اختیارتان می گذاریم تا بلکه اندکی از فشار و دغدغه ی روزانه تان بکاهد.

لکه های روی شیشه که از بین نمی روند اصولا لکه های آب هستند که به دلیل وجود مواد معدنی مانند کلسیم و منیزم به راحتی از روی شیشه نخواهند رفت. برای از بین رفتن اینگونه لکه ها نیاز به پاک کننده ها با خاصیت رسوب بری است.


اسپری تمیز کننده حمام و کاسه توالت تیرک قابلیت تمیز کردن کاشی،  سرامیک، شیرآلات و شیشه و آینه حمام را داراست. فرمولاسیون منحصر به فرد این محصول به صورتی است که به راحتی رسوبات آب و چربی های را در خود حل می کند. طراحی این محصول به صورت اسپری، استفاده از آن را آسان نموده است.

در صورتی که رسوبات به جای مانده بر روی شیشه بسیار زیاد باشد (مانند شیشه های آکواریوم) و با روش های بالا از بین نرفت در این حالت پیشنهاد ما استفاده از تمیز کننده اسیدی کاسه توالت تیرک است. این محلول به طور شگفت انگیزی در کسری از ثانیه رسوبات را به طور کامل در خود حل می کند. برای استفاده از این محلول می توانید آنرا داخل ظرف اسپری دار ریخته و حتی آنرا رقیق کنید سپس آنرا بر روی سطح اسپری نمایید. مشاهده خواهید کرد که رسوبات در حال حل شدن هستند سپس سطح را با آب فراوان بشویید. توجه داشته باشید که از تمیز کننده اسیدی تیرک به هیچ عنوان بر روی آینه، سطوح فلزی، شیر آلات و سینک استیل آشپزخانه استفاده نشود زیرا موجب کدر شدن و تیرگی سطح می شود.


 

تاریخ ایجاد: 25 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 19775
printrating
نام
ایمیل
نظر