چرا باید از مایعات لباسشویی بجای پودر استفاده کنیم ؟

پودرها بدليل قدرت پاک کنندگي بالا و داشتن پربورات بعنوان سفيد کننده، پس از استفاده هاي مکرر باعث کاهش دوام البسه، تداخل رنگ، تغيير شکل و حالت البسه ظريف و کشباف و نيز بور شدن رنگها بويژه البسه تيره و مشکي مي گردند، لذا شستن البسه گران قيمت و ظريف و نيز لباسهايي که کار صنايع دستي روي آنها صورت گرفته است با پودر به هيچ وجه توصيه نمي شود.

همچنين به خاطر استفاده از پاک کننده هاي قوي در پودر، بهتر است البسه کودکان و افرادي که پوستهاي حساس دارند با محصولات ديگري شسته شود. دلايل مذکور استفاده از مايعات لباسشوئي در شستشوي البسه را توجيه نموده و توليد کنندگان به توليد مايعات اختصاصي براي مصارف ويژه مانند تيره شوي، رنگين شوي، سفيد شوي و غيره اقدام نموده اند.
مايعات لباسشوئي، حاوي پاک کننده هاي ملايم بوده و به همين دليل نمي توان از آنها براي لباسهاي بسيار چرک و کثيف استفاده کرد. در اين موارد بايد از پودرها که قدرت پاک کنندگي بالاتري نسبت به مايعات دارند استفاده نمود و از مايعات بهتر است براي شستن لباسهائي با چرک کم که بطور مرتب و زياد شسته مي شوند استفاده نمود.
مايعات لباسشوئي با ادعاي کلي مراقبت از البسه و بافت پارچه در شستشوي مکرر، پخش آسان، پيمانه شدن آسان هنگام مصرف، عدم ايجاد لک و سفيدک بر روي البسه و جلو گيري از جذب گرد و غبار، تنوع رنگ و بسته بندي، حمل ونقل راحت، کارآئي مناسب حتي در آب سرد و دوستدار محيط زيست، شامل مايعات اختصاصي به شرح زير مي باشند:

مايع لباسشوئي مشکين شوي
مايع لباسشوئي مشکين شوي علاوه بر مراقبت از بافت پارچه از بور شدن رنگهاي تيره و مشکي جلوگيري کرده و باعث مي شود البسه براي مدت طولاني تري مشکي بمانند. اين مايع با ايجاد خاصيت ضد الکتريسيته مانع از جذب گرد و غبار توسط پارچه مي شود و علاوه بر پاک کنندگي مناسب، باعث نرمي و لطافت پارچه شده و از ايجاد سفيدک روي البسه جلوگيري مي نمايد.

مايع لباسشوئي رنگين شوي
مايع لباسشوئي رنگين شوي علاوه بر مراقبت از بافت پارچه مانع از انتقال رنگ در فرآيند شستشو شده و با دارا بودن آنزيمهاي ويژه باعث شادابي و نشاط رنگ پارچه مي شود. در نتيجه البسه براي مدت طولاني تري داراي رنگ شاد و با طراوت خواهد بود.

مايع لباسشوئي سفيد شوي
مايع لباسشوئي سفيد شوي علاوه بر مراقبت از پارچه ها، البسه و پرده هاي سفيد رنگ، باعث سفيدي و درخشندگي بيشترآنها مي شود. اين مايع موجب براقيت و سفيدي بيشتر البسه در شستشوهاي مکرر مي گردد.

منبع:
www.daneshju.ir

تاریخ ایجاد: 6 دی 1395
تعداد بازدید: 9633
printrating
نام
ایمیل
نظر