مهندس محسن احتشام بنیان گذار شرکت تیزپاک خراسان در سال 1339 در خانواده ای مذهبی و کشاورز در قاینات متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی و موسس دو مجموعه صنعتی در شهرستان قاین واقع در استان خراسان جنوبی است.
شرکت تیزپاک خراسان که در زمینه تولید مواد شوینده فعالیت دارد و شرکت تروند زعفران، که در زمینه بسته بندی زعفران، زرشک و گیاهان دارویی فعالیت دارد.
شرکت تيزپاک خراسان در سال 1370 با اخذ موافقت اصولی از اداره کل خراسان بزرگ و بارسالت و فلسفه وجودی خدمت به جامعه از طريق توليد محصولات بهداشتی و آرايشی و همچنين ايجاد اشتغال برای جوانان بيکار وجويای کار در منطقه محروم قاينات تاسیس گردید.
در سال 1375 هجری خورشیدی کلنگ  نخستین واحد اصولی تحقیقات، فرآوری بسته بندی و صادرات زعفران در خاک قائنات زده شد و در  12 آبان ماه سال 1381 همزمان با برگزاری اولین جشنواره ملی زعفران، اولین مجتمع بین المللی و واحد اصولی سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران با نام شرکت تروند زعفران قاین درکنار مزارع زیبای زعفران راه اندازی شد.
کارخانه های محسن احتشام در قاین جزو معدود کارخانه های فعال شهرک صنعتی قاین است که تاکنون پابرجا مانده است و برای بیش از 250 نفر اشتغال ایجاد کرده است.احتشام به مسئولیت اجتماعی شرکت نیز واقف است و در زمینه های مختلف ورزشی، هنری، علمی و خیریه به ایفای این نقش پرداخته است.تولید محصولات شوینده جدید در شرکت تیزپاک خراسان و همچنین تولید محصولات و بسته بندی مواد غذایی که جزو تولیدات سنتی خراسان جنوبی است از جمله خلاقیت های دو کارخانه وی محسوب می شود.


سمت ها :

1. رئیس هیأت مدیره شرکت تیزپاک خراسان
2. رئيس هيأت مديره و مدير عامل شركت تروند زعفران قاین نخستين واحد اصولي سورت – فرآوري – بسته بندي و صادرات زعفران در منطقه زعفرانكاري قاینات
3. رئيس هيأت مديره شركت صنايع چاپ و بسته بندي ميناي سرخ شرق بزرگترین واحد صنایع چاپ شرق کشور در شهرک صنعتی بیرجند
4. رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن خراسان جنوبي 
5. عضو اتاق بازرگانی ایران و آلمان 
6. نائب رئیس شورای ملی زعفران ایران
7. عضو انجمن مدیریت ایران  
8. عضو هیأت مدیره شرکت کشت و صنعت عناب
9. عضو انجمن مدیران صنایع 
10. عضو هیأت مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران
11 عضو کانون زعفران ایران 
12. رئیس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان زعفران –زرشک وگیاهان دارویی خراسان جنوبی
13. عضو کانون زرشک و عناب ایران


سوابق علمي :

1. تدريس در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قاینات از سال 1383 تا سال 1386
2. تدريس در دانشگاه پيام نور قاين از سال 1385 تا 1388
3. ارائه مقالات مختلف در همايش ها و سمينارها – مجلات و روزنامه
4. تالیف کتاب زعفران گوهر ناشناخته